Hudební festival ŠROUBEK

XVI. ročník hudebního festivalu Šroubek

se uskuteční 27. 8. 2022 od 19:00 na prostranství před velehradskou bazilikou.

Interpreti: kapela BraAgas, kapela Kapucíni & Stanley,
Pokus o Hukl

V případě nepříznivého počasí bude v Zimním sále Stojanova gymnázia

Vstupné dobrovolné
V sobotu 21. srpna 2021 se na Velehradě uskuteční XV. ročník hudebního festivalu Šroubek, kterému tvoří působivé prostředí nádvoří velehradské baziliky.

Vystoupí na něm autorská dvojice Josef Fojta a Emanuel Míšek a písničkářka Martina Trchová doprovázená Lukášem Moravcem.

Dramaturgickým záměrem festivalu je nechat na Velehradě spojeném s počátky národní kultury zaznít písním v podání hudebníků, pro které je důležité sdělení. Současně také dát prostor méně známým, nicméně pozoruhodným hudebníkům. Josefa Fojtu mohou posluchači znát ze sestavy Hradišťanu (klávesy, perkuse). Společně s textařem Emanuelem Míškem vytvořili již tři hudební nahrávky, z nichž budou vybírat písně pro potěchu dětí i dospělých. Písničkářka Martina Trchová má za sebou již řadu hudebních projektů a s triem získala v roce 2016 žánrovou cenu Anděl za CD Holobyt. Na Velehradě vystoupí sólově, přičemž u některých písní ji doprovodí na kytaru a pozoun Lukáš Moravec.

Koncert bude začínat v 19:00 a za příznivého počasí se uskuteční v nádvoří (pódium bude v poutním ambitu). V případě deště se akce přemístí do sálu v průčelí nádvoří.

Festival Šroubek pořádá spolek Matice velehradská.

Vstupné je dobrovolné.